Krzesła i ławeczki nawannowe

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:

Osoby z całkowitą bądź ograniczoną mobilnością potrzebują dodatkowego wsparcia w codziennych czynnościach. Jedną z nich jest tak istotna higiena, która może być niewykonalna dla tego typu osób. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych, co może obejmować specjalne krzesła i ławeczki nawannowe, które dostępne są w naszym asortymencie.

Warianty wyposażenia łazienki dla niepełnosprawnych

Krzesełka i ławeczki nawannowe stanowią elementy wyposażenia łazienki dla niepełnosprawnych. Mogą one umożliwić użytkownikowi siedzenie podczas kąpieli, eliminując potrzebę stania, tak trudną bądź niemożliwą do wykonania przez osoby starsze i ograniczone mobilnie. Dla dodatkowego ułatwienia proponujemy Państwu następujące modele:

  • obracane — mogące pomóc obrócić się, wejść do wanny i usiąść,
  • wgłębne, pozwalające usiąść poniżej poziomu wody,
  • z rączką, mogące dodatkowo pomóc we wstaniu (bez potrzeby wspierania się o np. kran),
  • z oparciem, mogące wesprzeć osoby mające problem z siedzeniem w wannie,
  • z oparciem, uchwytem i otworem toaletowym, mogące pełnić funkcję wsparcia w codziennej higienie i przy potrzebach fizjologicznych (te wersje zalecane są pod prysznic).

Konstrukcja i parametry elementów wyposażenia

Ławeczki i krzesełka nawannowe, mogące pełnić funkcję wyposażenia łazienki dla niepełnosprawnych, posiadają regulowany system mocowania niewymagający zastosowania narzędzi. Ponadto zastosowano w nich gumowe nasadki, które mogą zapewnić niezbędną sztywność na mokrych powierzchniach. Siedziska i część elementów wspornych wykonano z plastiku — materiału odpornego na wilgoć i łatwego w czyszczeniu. Całość jest stabilna, sztywna i wytrzymała na ciężary wahające się w przedziale od 110 do nawet 150 kg.

Wyposażenie mogą wesprzeć osoby starsze i niepełnosprawne

Krzesełka i ławeczki nawannowe mogą szczególnie przydać się osobom po urazach bioder i kolan. Wybierając wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych, niezbędne jest skonsultowanie się z lekarzem bądź fizjoterapeutą. Aby zapoznać się ze szczegółowym opisem dostępnych akcesoriów, należy kliknąć w odpowiedni produkt. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.