Łóżka rehabilitacyjne

W naszej ofercie znajdą Państwo wygodne legowiska dla seniorów lub ludzi niepełnosprawnych. Posiadamy profesjonalne łóżka rehabilitacyjne z regulacją wysokości dla osób po udarze lub chorego. To duże ułatwienie w opiece nad tymi, którzy nie mogą samodzielnie się poruszać, a większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Sprzęty medyczne są najczęściej wykorzystywane jako specjalne wyposażenie w:

  • szpitalach,
  • domach opieki,
  • gabinetach rehabilitacyjnych,
  • pomieszczeniach użytku domowego.

Nasze specjalne łóżko medyczne dla chorego i osób po udarze mózgu pomaga w bezproblemowym dostosowaniu pozycji leżącej, a dzięki nachyleniu podgłówka – przejściu do wygodnego i podpartego siadu. Produkty wypoczynkowe z regulacją wysokości nie posiadają materaca – można go znaleźć i dokupić w naszym sklepie online.

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:

Łóżka rehabilitacyjne dla osób po udarze – sterowane manualnie i elektrycznie

W legowiskach podstawowych można manualnie dostosować położenie zagłówka czy podnóżka. Są one proste w obsłudze i nie wymagają zasilania elektrycznego ani dodatkowych urządzeń. Z kolei bardziej precyzyjną i wygodną regulację pozycji mogą zapewnić modele sterowane elektrycznie za pomocą pilota. To nowoczesne łóżka rehabilitacyjne dla osób po udarze, w których można dostosować poziom nachylenia poszczególnych obszarów produktu wypoczynkowego, co może być przydatne dla pacjentów mających problem z samodzielną obsługą mechanizmów ręcznych.

Łóżka rehabilitacyjne dla osób po udarze z wysięgnikiem lub bez

W zależności od preferencji i wymagań osoby po udarze mogą Państwo również wybrać specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne z wysięgnikiem lub bez. W tych pierwszych zastosowano wiszący element, który może ułatwić pacjentowi podparcie się lub wstanie w sytuacji, gdy ma on z tym trudności. Tego rodzaju legowisko może zatem zapobiec upadkom i ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Produkt wypoczynkowy bez wysięgnika może być odpowiedni, jeśli pacjent nie potrzebuje dodatkowego wsparcia w zmianie pozycji czy wstawaniu.

Budowa łóżek rehabilitacyjnych dla osób po udarze

Medyczne produkty wypoczynkowe są projektowane z myślą o trwałości. Dlatego konstrukcja łóżek rehabilitacyjnych dla osób po udarze składa się z wytrzymałych materiałów i komponentów, mających zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność w codziennym użytkowaniu. Warto też zwrócić uwagę na legowiska z elementami dodatkowymi, takimi jak boczne poręcze, chroniące pacjenta przez przypadkowym wypadnięciem. Z tego względu zalecane są osobom mającym problem z utrzymaniem równowagi. Z kolei legowiska pozbawione tych elementów są odpowiednie, jeśli użytkownik ma dostateczną kontrolę nad swoim ciałem i potrzebuje większej swobody. Wybór zależy od decyzji lekarza lub fizjoterapeuty.

Należy pamiętać, by przed zakupem łóżka rehabilitacyjnego zawsze sprawdzić parametry legowiska. Dopiero wtedy pacjent po udarze będzie miał zapewnione odpowiednie wsparcie i opiekę medyczną. W razie pytań lub wątpliwości prosimy Państwa o kontakt.