Podnośniki

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:

W tej kategorii oferujemy urządzenia, które mogą przydać się przy transportowaniu pacjenta z łóżka na wózek, wannę lub fotel. W związku z tym, podnośniki typu żuraw znajdują zastosowanie przy opiekowaniu się osobami chorymi, całkowicie bezwładnymi lub niepełnosprawnymi fizycznie. Tego rodzaju urządzenia mogą wspomóc w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych i opiekuńczych wtedy, kiedy samodzielnie przeniesienie pacjenta w warunkach domowych lub specjalistycznych jest znacznie utrudnione.

Sprzedawane przez nas podnośniki żuraw są solidne i skonstruowane tak, aby były nieskomplikowane w użytkowaniu i przenoszeniu chorych lub niepełnosprawnych pacjentów. Dotyczy to również tych osób, których stan zdrowotny znacznie wpłynął na ich tuszę. W razie potrzeby niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na manewrowanie ramieniem na małych przestrzeniach, a dołączony wraz z ładowarką akumulator umożliwia wykonanie kilkudziesięciu serii unoszenia i opuszczania. Trzeba wspomnieć, że modele z naszego asortymentu mogą być też dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do nawet 95%.

 

Wodoodporne nosidła kąpielowe do podnośników

Jeśli stan osób niepełnosprawnych i chorych wymaga, aby takie osoby były pielęgnowane w domu, to ich opiekunowie mogą skorzystać również z wersji wodoodpornych chust, które można przewiesić na podnośniku. Tego rodzaju materiały przystosowane są do transportowania pacjentów z lub do miejsc silnie zawilgoconych (np. nieobudowanych i obudowanych wanien lub ławeczek wannowych). Oferowane przez nas modele mogą wspomóc opiekunów w codziennych czynnościach bez używania nadmiaru sił, a także wtedy, kiedy znacznie utrudnione poruszanie się osób chorych jest ryzykowne dla ich życia bądź zdrowia.

Przed użyciem jakiegokolwiek z naszych podnośników informujemy, aby dokładnie zapoznać się z polskojęzyczną instrukcją użytkowania dołączoną do każdego zakupionego urządzenia. W ten sposób poznacie Państwo więcej danych dotyczących poprawnego użytkowania sprzętu.

Podnośniki transportowo-kąpielowe to podstawowe elementy systemu opieki nad osobami niepełnosprawnymi ruchowo i obłożnie chorymi. Pozwalają na szybkie przemieszczenie osób ograniczonych ruchowo, na przykład podczas przenoszenia pacjenta z łóżka na wózek czy też przygotowania go do kąpieli. Konstrukcja podnośników transportowych dla niepełnosprawnych jestwzorowana na budowie żurawia dźwigowego – czyli ruchomego ramienia oraz elementu utrzymującego pacjenta. Są to więc urządzenia łatwe w obsłudze i niewymagające specjalistycznej wiedzy. Można je stosować w różnych typach pomieszczeń, nawet na ograniczonej powierzchni.