Podnośniki

podnośnik transportowy

Kod produktu: ULISSE EL 150
Producent: ANTANO GROUP
Towar dostępny w: 7 dni
3 500,00
 PLN brutto
+ 0.00
 PLN brutto

Podnośnik ULISSE EL 150 kg

szt.
Kup

Podnośnik ULISSE EL 150 kg

Profesjonalne elektroniczne urządzenie do łatwego przemieszczania oraz transportu pacjentów. Podnośnik znajduje zastosowanie przy przesadzaniu chorego np. z łóżka na wózek oraz pomaga przy codziennych zabiegach higieniczno – pielęgnacyjnych. Dzięki swojej niezawodnej konstrukcji i prostej obsłudze jest gwarancją bezpieczeństwa i wygody dla chorych jak i opiekunów.

Urządzenie znakomicie sprawdzi się w warunkach domowych ze względu na swoje nieduże rozmiary.

Wyposażenie podstawowe:

Podnośnik wykonany z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo.

Siłownik o maksymalnym udźwigu 150 kg.

Rączka sterująca w kształcie litery „U”

Ogumowane cichobieżne koła w tym 2 z blokada jazdy oraz rozszerzana podstawa zapewniają pełną stabilność i bezpieczeństwo korzystającego.

Podnoszenie i opuszczanie za pomocą przewodowego pilota.

Czteropunktowy wieszak do mocowania kosza transportowego z możliwością regulacji daje pewną i stabilną pozycję pacjenta – M028/C.

Wytrzymałe oraz komfortowe nosidło dające gwarancje bezpieczeństwa i wygody.

Dodatkowy manualny system obsługi w razie awarii systemu elektronicznego.

Możliwość manewrowania na małej przestrzeni – wystarczy powierzchnia 140 cm x 140 cm, aby w pełni korzystać z funkcji podnośnika.

Pojemny akumulator pozwala na wykonanie kilkudziesięciu cykli podnoszenia i opuszczania bez konieczności ładowania baterii

PARAMETRY TECHNICZNE

masa całkowita wyrobu

36,2 kg

dopuszczalne obciążenie

150 kg

długość urządzenia

118 cm

szerokość urządzenia (zakres)

51,5 / 76,5 cm

wysokość urządzenia z uwzględnieniem minimalnego zasięgu ramienia

139 cm

wysokość urządzenia z uwzględnieniem maksymalnego zasięgu ramienia

200 cm

zakres podnoszenia ramienia

11,5 / 164 cm

minimalna przestrzeń manewrowa

140 x 140 cm

parametry akumulatora

24Vcd. 42,9 A/h

parametry zasilania ładowarki

230 V / 50-60 Hz

czas ładowania akumulatorów

1,5 godziny

temperatura przechowywania (w kartonie w suchym miejscu)

-10 + 40°C

przedział temperatury bezpiecznego użytkowania

0 + 40°C

wymiary opakowania

116 x 66,2 x 25 cm

całkowita masa opakowania wyrobu

42,2 kg

zmierzony poziom hałasu

< 70 dB

Wstecz

W tej kategorii oferujemy urządzenia, które mogą przydać się przy transportowaniu pacjenta z łóżka na wózek, wannę lub fotel. W związku z tym, podnośniki typu żuraw znajdują zastosowanie przy opiekowaniu się osobami chorymi, całkowicie bezwładnymi lub niepełnosprawnymi fizycznie. Tego rodzaju urządzenia mogą wspomóc w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych i opiekuńczych wtedy, kiedy samodzielnie przeniesienie pacjenta w warunkach domowych lub specjalistycznych jest znacznie utrudnione.

Sprzedawane przez nas podnośniki żuraw są solidne i skonstruowane tak, aby były nieskomplikowane w użytkowaniu i przenoszeniu chorych lub niepełnosprawnych pacjentów. Dotyczy to również tych osób, których stan zdrowotny znacznie wpłynął na ich tuszę. W razie potrzeby niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na manewrowanie ramieniem na małych przestrzeniach, a dołączony wraz z ładowarką akumulator umożliwia wykonanie kilkudziesięciu serii unoszenia i opuszczania. Trzeba wspomnieć, że modele z naszego asortymentu mogą być też dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do nawet 95%.

 

Wodoodporne nosidła kąpielowe do podnośników

Jeśli stan osób niepełnosprawnych i chorych wymaga, aby takie osoby były pielęgnowane w domu, to ich opiekunowie mogą skorzystać również z wersji wodoodpornych chust, które można przewiesić na podnośniku. Tego rodzaju materiały przystosowane są do transportowania pacjentów z lub do miejsc silnie zawilgoconych (np. nieobudowanych i obudowanych wanien lub ławeczek wannowych). Oferowane przez nas modele mogą wspomóc opiekunów w codziennych czynnościach bez używania nadmiaru sił, a także wtedy, kiedy znacznie utrudnione poruszanie się osób chorych jest ryzykowne dla ich życia bądź zdrowia.

Przed użyciem jakiegokolwiek z naszych podnośników informujemy, aby dokładnie zapoznać się z polskojęzyczną instrukcją użytkowania dołączoną do każdego zakupionego urządzenia. W ten sposób poznacie Państwo więcej danych dotyczących poprawnego użytkowania sprzętu.

Podnośniki transportowo-kąpielowe to podstawowe elementy systemu opieki nad osobami niepełnosprawnymi ruchowo i obłożnie chorymi. Pozwalają na szybkie przemieszczenie osób ograniczonych ruchowo, na przykład podczas przenoszenia pacjenta z łóżka na wózek czy też przygotowania go do kąpieli. Konstrukcja podnośników transportowych dla niepełnosprawnych jestwzorowana na budowie żurawia dźwigowego – czyli ruchomego ramienia oraz elementu utrzymującego pacjenta. Są to więc urządzenia łatwe w obsłudze i niewymagające specjalistycznej wiedzy. Można je stosować w różnych typach pomieszczeń, nawet na ograniczonej powierzchni.