Ręczne - aluminiowe p.127A
wózek inwalidzki aluminiowy 12,5kg
POSIADASZ WNIOSEK REFUNDACYJNY NA ZAOPATRZENIE ORTOPEDYCZNE O KODZIE P.127?
ZAZNACZ TAKĄ OPCJĘ I SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.
ZAPŁACISZ MNIEJ o 1700zł***
***warunkiem uztskania zniżki / refundacji jest przesłanie nam niezbędnych danych refundacyjnych (napisz lub zadzwoń do nas wcześniej, odpowiemy na wszelkie pytania)
Pliki do pobrania:
![]() |
reklama wyrobów medycznych wózek LINE.pdf |
Bardzo lekki, składany wózek, wykonany z aluminium, charakteryzujący się ergonomiczną konstrukcją oparcia, które pozwala na pełne wykorzystanie głębokości siedziska i sprawia, że tapicerka oparcia zapewnia dodatkowe podparcie lędźwiowe. Wózek LINE ma możliwość szybkiego demontażu kół. Rama wózka wykonana w technologii bez spawowej co w znaczący sposób poprawia wytrzymałość całej konstrukcji. Wózek wyposażony jest w regulowane i zdejmowane podnóżki bez użycia narzędzi, zdejmowane podłokietniki, komfortową i oddychającą tapicerkę występującą w kilku kolorach. Warto zwrócić uwagę na bardzo niską wagę wózka kompletnego, która wynosi 12,5 kg. Line można zamontować na schodołaz typu gąsienicowego.
PARAMETRY TECHNICZNE
szerokość siedziska41, 45, 48 cm
głębokość siedziska41 cm
wysokość oparcia44 cm
szerokość całkowita wózka59, 63, 66 cm
wysokość siedziska nad podłoże51 cm
odległość od siedziska do stopki podnóżka44-50 cm
waga wózka kompletnego (z kołami i podnóżkami)13,28 kg; 13,35 kg; 13,42 kg
maksymalne obciążenie140 kg
rozmiar kół przednich200 x 30 mm pełne (PU)
rozmiar kół tylnych24″ x 1 3/8″ pełne – bezobsługowe
Wsparcie osób, które w wyniku udaru bądź niepełnosprawności, są w pełni lub częściowo ograniczone ruchowo, jest niezwykle ważne. W naszym sklepie medycznym udostępniamy specjalne, aluminiowe wózki ręczne producentów m.in. ARMEDICAL, MOBILEX oraz Wheelie. Tego rodzaju pojazdy łączy lekka, a zarazem wytrzymała konstrukcja, która zapewnia trwałość i może ułatwić poruszanie się po znacznie ograniczonej przestrzeni. Projektując te urządzenia, zadbano o ich jak najlżejszą budowę, dlatego użytkownicy mogą możliwie jak najłatwiej pokonywać przeszkody i różnego rodzaju powierzchnie w szpitalach, hospicjach czy domach.
Budowa aluminiowych wózków ręcznych
Wliczając podłokietniki, koła i podnóżki, ręczne aluminiowe wózki to urządzenia o wadze nieprzekraczającej 13 kg. To w połączeniu z konstrukcją krzyżakową i “łamanym oparciem” może pomóc w aktywizacji pacjenta siedzącego na pojeździe, czy też ułatwić przechowywanie oraz transportowanie urządzenia w znacznie mniejszym rozmiarze. Siedzenie i oparcie są pokryte tapicerką składającą się z łatwo zmywalnego, higienicznego materiału, który pomaga w konserwacji urządzenia, zwłaszcza w przypadku pacjentów borykających się z problemem nietrzymania moczu. Całość opiera się na bezdętkowych, tylnych kołach, dzięki czemu nie ma potrzeby ich dopompowywania czy naprawy. Ręczne, aluminiowe modele marki Wheelie oraz ARMEDICAL mają również antywywrotne koła, które mogą zapewnić dodatkową ochronę przed przechyleniem wózka.
Wygląd, zastosowane systemy i możliwość refundacji
Ergonomiczne, aluminiowe wózki ręczne wyposażono również w systemy stabilizujące i hamowania, które zapewniają kontrolę nad pojazdem w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach. Ponadto dostępne są w różnych kolorach, dzięki którym urządzenia prezentują się estetycznie i zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika. To sprzęty, które mogą być refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem, jeśli posiadacie Państwo wniosek na zaopatrzenie refundacyjne w odpowiednim kodzie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w opisie widocznym po kliknięciu interesującego Państwa produktu.
WÓZKI INWALIDZKIE LEKKIE (aluminiowe) są refundowane w 100% do limitu 1700zł.
Wniosek na zaopatrzenie, może wystawić lekarz:- Podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny)- lekarz specjalista (rehabilitacji, ortopedii, neurologii, traumatologii, chirurgii, onkologii, geriatrii, reumatologii, specjalista fizjoterapii)
Refundacja przysługuje co 5lat* (w przypadku osób z ustanowioną niepełnosprawnością w stopniu znacznym / I gr inwalidzką - limit ten nieobowiązuje)