Ręczne - aluminiowe S.13.01.00 (dawniej P.127A)

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:

Wsparcie osób, które w wyniku udaru bądź niepełnosprawności, są w pełni lub częściowo ograniczone ruchowo, jest niezwykle ważne. W naszym sklepie medycznym udostępniamy specjalne, aluminiowe wózki ręczne producentów m.in. ARMEDICAL, MOBILEX oraz Wheelie. Tego rodzaju pojazdy łączy lekka, a zarazem wytrzymała konstrukcja, która zapewnia trwałość i może ułatwić poruszanie się po znacznie ograniczonej przestrzeni. Projektując te urządzenia, zadbano o ich jak najlżejszą budowę, dlatego użytkownicy mogą możliwie jak najłatwiej pokonywać przeszkody i różnego rodzaju powierzchnie w szpitalach, hospicjach czy domach.

Budowa aluminiowych wózków ręcznych

Wliczając podłokietniki, koła i podnóżki, ręczne aluminiowe wózki to urządzenia o wadze nieprzekraczającej 13 kg. To w połączeniu z konstrukcją krzyżakową i “łamanym oparciem” może pomóc w aktywizacji pacjenta siedzącego na pojeździe, czy też ułatwić przechowywanie oraz transportowanie urządzenia w znacznie mniejszym rozmiarze. Siedzenie i oparcie są pokryte tapicerką składającą się z łatwo zmywalnego, higienicznego materiału, który pomaga w konserwacji urządzenia, zwłaszcza w przypadku pacjentów borykających się z problemem nietrzymania moczu. Całość opiera się na bezdętkowych, tylnych kołach, dzięki czemu nie ma potrzeby ich dopompowywania czy naprawy. Ręczne, aluminiowe modele marki Wheelie oraz ARMEDICAL mają również antywywrotne koła, które mogą zapewnić dodatkową ochronę przed przechyleniem wózka.

Wygląd, zastosowane systemy i możliwość refundacji

Ergonomiczne, aluminiowe wózki ręczne wyposażono również w systemy stabilizujące i hamowania, które zapewniają kontrolę nad pojazdem w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach. Ponadto dostępne są w różnych kolorach, dzięki którym urządzenia prezentują się estetycznie i zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika. To sprzęty, które mogą być refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem, jeśli posiadacie Państwo wniosek na zaopatrzenie refundacyjne w odpowiednim kodzie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w opisie widocznym po kliknięciu interesującego Państwa produktu.

 

 

WÓZKI INWALIDZKIE LEKKIE (aluminiowe) są refundowane w 100% do limitu 1700zł.

Wniosek na zaopatrzenie, może wystawić lekarz:
- Podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny)
- lekarz specjalista (rehabilitacji, ortopedii, neurologii, traumatologii, chirurgii, onkologii, geriatrii, reumatologii, specjalista fizjoterapii)

Refundacja przysługuje co 5lat* (w przypadku osób z ustanowioną niepełnosprawnością w stopniu znacznym / I gr inwalidzką - limit ten nieobowiązuje)