Ręczne - stalowe S.12.01.00 (dawne P.127)

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:
WÓZKI INWALIDZKIE RĘCZNE (stalowe) są refundowane w 100% do limitu 650zł.

Wniosek na zaopatrzenie, może wystawić lekarz:
- Podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny)
- lekarz specjalista (rehabilitacji, ortopedii, neurologii, traumatologii, chirurgii, onkologii, geriatrii, reumatologii, specjalista fizjoterapii)

Refundacja przysługuje co 5lat* (w przypadku osób z ustanowioną niepełnosprawnością w stopniu znacznym / I gr inwalidzką - limit ten nieobowiązuje)

Całkowita lub ograniczona mobilność wynika z przebytych wypadków, chorób lub udarów, a także wrodzonych bądź nabytych dysfunkcji ruchowych. Osoby borykające się z tego rodzaju problemami potrzebują wsparcia w codziennym poruszaniu się po mieszkaniu i na zewnątrz. Ważny jest też aktywny udział w życiu społecznym. Z tych powodów wynika, że niezwykle istotna jest pomoc niepełnosprawnym, gdzie najczęściej zaleca się zastosowanie ręcznego wózka inwalidzkiego.

Dostępne warianty

W naszym sklepie online znajdują się wózki inwalidzkie ręczne. To urządzenia napędzane ręcznie, co oznacza, że użytkownik musi poruszać nim za pomocą siły fizycznej — własnej lub osoby trzeciej, np. opiekuna. Tego rodzaju sprzęty mogą stanowić wsparcie w codziennych aktywnościach, jednak ważna jest kwestia dostosowania urządzenia do indywidualnych potrzeb i preferencji. Biorąc to pod uwagę, zadbaliśmy, by w naszym asortymencie dostępne były następujące modele:

  • standard, charakteryzujące się podstawową konfiguracją,
  • basic, wzbogacone o podnóżki z możliwością regulacji kąta zgięcia oraz koła z pełnym ogumieniem,
  • dodatkowo wzmocnione, przeznaczone dla osób o wadze do 225 kg (w przypadku pozostałych wersji – ok. 115 kg).

Budowa i konstrukcja

Niezależnie od wariantu, każdy wózek inwalidzki ręczny ze sklepu ORTOWIT charakteryzuje się solidną konstrukcją stalową i nieskomplikowaną obsługą. Co więcej, przenośne i składane modele mogą ułatwić transportowanie sprzętów i przechowywanie ich w niewielkich przestrzeniach bądź samochodowych bagażnikach. Po złożeniu ważą niespełna 18 kg, więc nie powinno być problemów z wyjęciem środka transportu i ponownym przygotowaniem do dalszego użytkowania. Niektóre widoczne na naszej stronie pojazdy mają kolorowe elementy, co może ułatwić wybranie modelu pod kątem indywidualnego stylu i preferencji estetycznych.

Parametry techniczne

Przed zakupem jakiegokolwiek ręcznego wózka inwalidzkiego, prosimy zapoznać się z ich szczegółowym opisem i przeciwwskazaniami, widocznymi po naciśnięciu w wybrany przez Państwa wyrób. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do dyspozycji – dane kontaktowe dostępne są na górze strony, stopce oraz odpowiedniej sekcji.