Ręczne - stalowe S.12.01.00 (dawne P.127)

wózek inwalidzki ręczny

Kod produktu: Jazz S50
Producent: VERMEIREN
Towar dostępny w: 2 dni
900,00
 PLN brutto
+ 0.00
 PLN brutto

LEGENDARNY 

 

POSIADASZ WNIOSEK REFUNDACYJNY NA ZAOPATRZENIE ORTOPEDYCZNE O KODZIE S.12.01.00?

 

ZAZNACZ TAKĄ OPCJĘ I SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

 

PŁACISZ MNIEJ O 650zł

Szerokość siedziska :
Dostawa:
Refundacja NFZ:
szt.
Kup

Pliki do pobrania:

jazzS50.pdf
wózek inwalidzki po udarze

Wózek standardowy wykonany ze stali precyzyjnej. Konstrukcja oparta o legendę w naszej ofercie - wózek ultralekki JAZZ, który był wykonany z chromo-molibdenu. I jak na legendę przystało, jego waga wynosi tylko

16,1 kg. Jak na wózek stalowy to rewelacyjny wynik. Zawiera w sobie wszystko, to co stanowiło i nadal stanowi o JAZZ-ie, jest trwały, solidny i niezawodny. Wynosi standard na wyższy poziom jakościowy. Przeznaczony dla osób z dysfunkcją narządów ruchu. 

 

 

 

GWARANCJA, jaką dajemy na konstrukcję metalową, 5 lat mówi sama za siebie.

 

WAGA wózka to tylko 16,1 kg. To najlżejszy wózek stalowy na rynku.

 

MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE to 130 kg. Jak na wózek standardowy to imponujący wynik.

 

 

 

JAKOŚĆ, WYTRZYMAŁOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO.

 

Możliwość doposażenia w opcje dodatkowe,

w jednej wersji kolorystycznej,

podłokietnik tylko B03 (ścięty),

podłokietniki odchylane i wyciągane,

podnóżki odchylane do wew i na zew, odpinane,

regulacja wysokości płyty podnóżka

koła przednie krypton lub pompowane,

koła tylne krypton lub pompowane,

koła na szybkozłączce.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

przewidziane zastosowanie wyrobu

Przeznaczeniem wózka inwalidzkiego jest przemieszczanie pacjenta w pozycji siedzącej, samodzielnie lub z pomocą osoby towarzyszącej. Wózki stosowane są jako asysta i pomoc we wstawaniu, staniu, chodzeniu i siadaniu osób niepełnosprawnych w pomieszczeniach i/lub na zewnątrz.

 

przeciwwskazania do używania wyrobu

Przeciwwskazań nie można odnieść do jednego konkretnego obrazu klinicznego, a zależą one od indywidualnej oceny stanu zdrowia potencjalnego użytkownika. Wybór pomocy ortopedycznej odpowiedniej dla danego obrazu klinicznego musi być zawsze dokonany z pomocą lekarza specjalisty lub fizjoterapeuty. 

 

Informacje o prawdopodobnym ryzyku związanym z używaniem wyrobu 

Istnieje ryzyko urazu wynikającego z upadku, ryzyko przycięcia części ciała w czasie korzystania z produktu oraz ryzyko kolizji np. ze ścianą, związanej z  przemieszczaniem wózka. Możliwe jest ryzyko uwięzienia luźnych części garderoby między ruchomymi elementami urządzenia.

 

 

wózek po udarze
wózek inwalidzki po udarze
wózek ręczny
wózek inwalidzki
Wstecz
WÓZKI INWALIDZKIE RĘCZNE (stalowe) są refundowane w 100% do limitu 650zł.

Wniosek na zaopatrzenie, może wystawić lekarz:
- Podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny)
- lekarz specjalista (rehabilitacji, ortopedii, neurologii, traumatologii, chirurgii, onkologii, geriatrii, reumatologii, specjalista fizjoterapii)

Refundacja przysługuje co 5lat* (w przypadku osób z ustanowioną niepełnosprawnością w stopniu znacznym / I gr inwalidzką - limit ten nieobowiązuje)

Całkowita lub ograniczona mobilność wynika z przebytych wypadków, chorób lub udarów, a także wrodzonych bądź nabytych dysfunkcji ruchowych. Osoby borykające się z tego rodzaju problemami potrzebują wsparcia w codziennym poruszaniu się po mieszkaniu i na zewnątrz. Ważny jest też aktywny udział w życiu społecznym. Z tych powodów wynika, że niezwykle istotna jest pomoc niepełnosprawnym, gdzie najczęściej zaleca się zastosowanie ręcznego wózka inwalidzkiego.

Dostępne warianty

W naszym sklepie online znajdują się wózki inwalidzkie ręczne. To urządzenia napędzane ręcznie, co oznacza, że użytkownik musi poruszać nim za pomocą siły fizycznej — własnej lub osoby trzeciej, np. opiekuna. Tego rodzaju sprzęty mogą stanowić wsparcie w codziennych aktywnościach, jednak ważna jest kwestia dostosowania urządzenia do indywidualnych potrzeb i preferencji. Biorąc to pod uwagę, zadbaliśmy, by w naszym asortymencie dostępne były następujące modele:

  • standard, charakteryzujące się podstawową konfiguracją,
  • basic, wzbogacone o podnóżki z możliwością regulacji kąta zgięcia oraz koła z pełnym ogumieniem,
  • dodatkowo wzmocnione, przeznaczone dla osób o wadze do 225 kg (w przypadku pozostałych wersji – ok. 115 kg).

Budowa i konstrukcja

Niezależnie od wariantu, każdy wózek inwalidzki ręczny ze sklepu ORTOWIT charakteryzuje się solidną konstrukcją stalową i nieskomplikowaną obsługą. Co więcej, przenośne i składane modele mogą ułatwić transportowanie sprzętów i przechowywanie ich w niewielkich przestrzeniach bądź samochodowych bagażnikach. Po złożeniu ważą niespełna 18 kg, więc nie powinno być problemów z wyjęciem środka transportu i ponownym przygotowaniem do dalszego użytkowania. Niektóre widoczne na naszej stronie pojazdy mają kolorowe elementy, co może ułatwić wybranie modelu pod kątem indywidualnego stylu i preferencji estetycznych.

Parametry techniczne

Przed zakupem jakiegokolwiek ręcznego wózka inwalidzkiego, prosimy zapoznać się z ich szczegółowym opisem i przeciwwskazaniami, widocznymi po naciśnięciu w wybrany przez Państwa wyrób. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do dyspozycji – dane kontaktowe dostępne są na górze strony, stopce oraz odpowiedniej sekcji.