Schodołazy

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:

Sprzedajemy artykuły przeznaczone dla ludzi z trudnościami w poruszaniu się. W naszym asortymencie znajdują się schodołazy: mogą z nich skorzystać osoby, dla których przemieszczanie się po kondygnacjach jest problematyczne. Tego rodzaju urządzenia mogą być obsługiwane przez każdą osobę i nie wymagają wysiłku; przeciwnie jest w przypadku wnoszenia wózka wraz z jego właścicielem na kolejne piętra. Korzystanie ze schodołazów sprawia, że ludzie niepełnosprawni chronicznie bądź tymczasowo mogą poruszać się po kondygnacjach bez pomocy opiekuna. Z kolei on nie musi wykonywać dużej pracy, by przetransportować ich do wyznaczonego celu.

 

W naszej ofercie znajdują się modele z krzesełkiem, które mogą być użyte nawet na ciasnych klatkach. Oprócz tego sprzedajemy egzemplarze z płozami, dzięki którym zejdziesz na dół lub wespniesz się po kondygnacjach, nie opuszczając wózka inwalidzkiego. Warto zaznaczyć, że przedmioty dostepne w naszej ofercie są dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nawet w 95%.

 

Schodołazy gąsienicowe a krzesełkowe

Oferujemy schodołazy krzesełkowe oraz gąsienicowe. Przeznaczone są dla osób, które mają problemy z poruszaniem się na wszystkich płaszczyznach lub tylko po trepach. Urządzenia te różnią się sposobem pracy — modele gąsienicowe montowane są na stałe w wybranym miejscu i transportują użytkownika w górę lub w dół na danym odcinku wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. To zautomatyzowane urządzenia, dzięki którym osoba niepełnosprawna przemieści się bez opuszczania wózka inwalidzkiego. Można je zdemontować oraz zainstalować w innym miejscu. Co ważne, działają na kondygnacjach o nachyleniu nie większym niż 35 stopni.

 

Modele krzesełkowe nie wymagają montażu takiego jak w przypadku egzemplarzy gąsienicowych. Są dużo bardziej zwrotne, dlatego można ich używać na kondygnacjach o różnym nachyleniu, przekraczającym 35 stopni. Co ważne, oferujemy naszym klientom bezpłatne pokazy, podczas których pokazujemy, jak działają nasze schodołazy oraz jak ich używać.

 

Co ważne, te urządzenia mogą być dofinansowane ze środków PFRON nawet do 95%, na likwidację barier architektonicznych. Mogą z niego skorzystać osoby z pierwszą grupą inwalidzką lub orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym.