Wkładki ortopedyczne

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:

W naszym asortymencie znajdują się akcesoria do stóp przeznaczone dla osób, które mają trudności z poruszaniem się lub czują ból w trakcie chodzenia. Sprzedajemy wkładki ortopedyczne różnych rodzajów, w tym:

  • na haluksy,
  • na ostrogi,
  • dla stóp cukrzycowych,
  • dla stóp reumatoidalnych.

Wkładki ortopedyczne mogą być kupione przez każdego, kto ma płaskostopie podłużne i poprzeczne lub paluch koślawy, młotkowaty czy szponiasty. Sprzedajemy wkładki pełne, pokrywające całą podeszwę stopy.

 

Niektóre nasze produkty wykonane są z pianki Poron®, na której odciska się profil stopy użytkownika. Akcesoria te przeznaczone są dla cukrzyków, osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów lub stopami podatnymi na kontuzje. Podeszwy ortopedyczne rozkładają ciężar ciała na całą powierzchnię stopy; mogą być wybrane przez klientów z przeciążeniem przodostopia. Pełnią funkcję amortyzacyjną i zmniejszają mikrowstrząsy, na które narażone są stopy w trakcie chodzenia. Dodatkowo stabilizują je dzięki obecności pogłębionego korytka piętowego.

 

Podeszwy ortopedyczne a inne części ciała

Nierównomierne obciążenie stopy utrzymujące się przez długi czas może przełożyć się na przeciążenie i kontuzje wyższych partii ciała takich jak kolana, biodra czy kręgosłup. Funkcją wkładek jest równomierne rozłożenie obciążenia na wszystkie części stopy, odciążenie kości piętowej oraz podparcie kości śródstopia. Amortyzacja układu kostnego zmienia pracę mięśni strzałkowych znajdujących się w okolicy ścięgna Achillesa.

 

W naszym asortymencie znajdują się mocno wyprofilowane, żelowe wkładki ortopedyczne z medycznego silikonu o specyficznym kształcie, które przeznaczone są dla osób z zapaleniem rozcięgna podeszwowego podpiętki, zwanym inaczej ostrogą piętową. Tak samo, jak niemal każde produkty w ofercie naszego sklepu można je umieścić w butach każdego rodzaju, od adidasów po obuwie wieczorowe. Sprzedajemy je w rozmiarach dla osób dorosłych, wynoszących od 37 do 43 centymetrów — możesz zamówić je sprawnie drogą online. Zapraszamy!