wózki inwalidzkie napędzane jedną sprawną ręką

Od lat zajmujemy się sprzedażą wózków inwalidzkich na zamówienie. Oprócz pojazdów elektrycznych, proponujemy produkty ułatwiające poruszanie się dla osób z jednostronnym paraliżem. Ich konstrukcja umożliwia samodzielne napędzanie kół przy użyciu jednej ręki, co stanowi udogodnienie m.in. dla pacjentów po udarze.

Jednostronnie napędzane wózki inwalidzkie na zamówienie

Zapewnienie mobilności osobom z niepełnosprawnościami to rodzaj misji, którą staramy się wypełniać każdego dnia, proponując pacjentom i klientom naszego sklepu rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Wózki specjalne, takie jak pojazdy inwalidzkie napędzane jedną sprawną ręką, to jeden z wyrobów, dzięki którym możemy służyć wsparciem dla osób częściowo sparaliżowanych. W tej grupie znajdują się bowiem osoby, dla których standardowe pojazdy są nieodpowiednie.

Użytkownicy wózków inwalidzkich specjalnych mogą samodzielnie się poruszać oraz manewrować pojazdem m.in. dzięki obecności jednostronnego hamulca postojowego. Umożliwiamy ponadto dostarczenie produktu z montowanym podłokietnikiem po stronie ręki sparaliżowanej – jest to opcja dodatkowo płatna.

Zapraszamy do kontaktu!

Przypominamy jednocześnie, że przed złożeniem zamówienia należy odpowiednio dobrać parametry pojazdu tak, aby był dopasowany do potrzeb, budowy anatomicznej oraz wagi użytkownika. Do wyboru są m.in. różne szerokości siedziska, samego wózka oraz rodzaj kół. Pojazdy napędzane jednostronnie wykonane są także z różnych materiałów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz składania indywidualnych zamówień. Zapraszamy jednocześnie do kontaktu. Z chęcią podzielimy się wiedza i doświadczeniem i pomożemy w wyborze rozwiązań dopasowanych do oczekiwań każdego z użytkowników wózków inwalidzkich. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej niewielkiej pomocy zdołacie zadbać o swój komfort i zwiększyć mobilność. Można się z nami kontaktować telefonicznie lub mailowo. Przypominamy też, że oprócz sklepu online prowadzimy punkt stacjonarny w Łodzi, gdzie nożna nas odwiedzić i zobaczyć na własne oczy wyroby, które znajdują się w naszej ofercie.

wózek inwalidzki napędzany jedną sprawną ręką

Kod produktu: Jazz HEM 2
Producent: VERMEIREN
Towar dostępny w: 14 dni
3 000,00
 PLN brutto
+ 0.00
 PLN brutto

Uwaga - produkt wykonywany "na zamówienie", zakup bez możliwości zwrotu

Szerokość siedziska :
Dostawa:
Rodzaj kół tylnych:
Rodzaj kół przednich:
Napęd na rękę sprawną:
Terapeutyczny podłokietnik dla ręki sparaliżowanej:
szt.
Kup

Uwaga - produkt wykonywany "na zamówienie", zakup bez możliwości zwrotu

Specjalny wózek inwalidzki "Jazz S 50 HEM 2" posiada specjalną konstrukcję, która powstała z myślą o osobach jednostronnie sparaliżowanych (vide opis w pliku nr 2 - do pobrania powyżej przy prawym marginesie).

  • W szczególności, jednostronnie sparaliżowany użytkownik wózka "Jazz S 50 HEM 2" może samodzielnie jedną sprawną ręką napędzać oba koła wózka korzystając z jednostronnego napędu zamontowanego w wózku po stronie sprawnej ręki (podwójny ciąg po stronie sprawnej - opis w pliku nr 2 do pobrania powyżej przy prawym marginesie).
  • Ponadto dzięki jednostronnemu hamulcowi postojowemu (hamulec ten jest umieszczony oczywiście po stronie sprawnej ręki) użytkownik może wygodnie zablokować oba duże koła wózka używając tylko sprawnej ręki.
  • W końcu, użytkownik może skorzystać z dodatkowo płatnej opcji zaopatrzenia ręki sparaliżowanej poprzez zamówienie specjalnego podłokietnika montowanego do wózka po stronie ręki sparaliżowanej - na foto w kolorze niebieskim (vide opis w pliku nr 2 - do pobrania powyżej przy prawym marginesie).

 

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie wózka, sprawdź:

  • czy wybrana szerokość siedziska jest odpowiednia dla użytkownika - zapoznaj się z instrukcją doboru szerokości siedziska (znajduje się ona w pliku nr 1 do pobrania powyżej przy prawym marginesie) - w modelu "Jazz S 50 HEM 2" do wyboru masz 1ną z aż 6 szerokości bezpłatnie (39 cm, 42 cm, 44 cm, 46 cm, 48 cm, 50 cm); jeżeli użytkownik często będzie jeżdził na wózku także w grubszej kurtce to do szerokości  wymierzonej wg instrukcji dodać należy jeszcze około 2-3 cm; jeżeli użytkownik wymaga większej niż 50 cm szerokości siedziska to skontaktuj się z nami - prześlemy indywidualną ofertę modeli wózków z napędem HEM 2 posiadających szersze siedzisko,
  • czy wózek będzie mieścił się na szerokość w przestrzeniach użytkowych - szerokość zewnętrzna wózka to szerokość uzyskana po dodaniu 17,5 cm do wybranej szerokości siedziska (szerokość siedziska - patrz powyżej),
  • czy użytkownik nie ma wyższej wagi od dopuszczalnej - maksymalny udźwig wózka wynosi 130 kg; jeżeli użytkownik jest cięższy to skontaktuj się z nami - prześlemy indywidualną ofertę modeli wózków z napędem HEM 2 dla osób bardzo bardzo ciężkich,
  • czy użytkownik potrzebuje specjalnego podłokietnika dla ręki sparaliżowanej (podłokietnik model B66S)? jeśli zamówisz specjalny podłokietnik model B66S dla ustabilizowania ręki sparaliżowanej to sprawdź (zależy to od długości mierzonej od łokcia do końca wyprostowanych palców ręki) czy potrzebujesz podłokietnika krótszego (35 cm) czy dłuższego (45 cm),
  • czy lepiej wybrać koła pompowane (wskazane gdy wózek będzie często użytkowany na nierównych powierzchniach np. w terenie) czy raczej wybrać koła pełne (gdy wózek użytkowany na płaskich powierzchniach czyli najczęściej w domu)

 

Czym się różnią wózki inwalidzkie tańsze od wózków droższych?

Wózki droższe mają ramę wykonaną ze stopów lekkich (aluminium) oraz możliwość konfiguracji wielu parametrów istotnych dla wygody użytkownika wózka. Lżejszy wózek aluminiowy jest oczywiście wygodniejszy do samodzielnego poruszania się niźli cięższy wózek stalowy.

 

Wózek "Jazz S 50 HEM 2" należy do wózków tańszych o trochę (1-2 kg) cięższej niż aluminiowa konstrukcji stalowej. Taki wózek możemy w ograniczonym stopniu dopasować do budowy anatomicznej lub / i osobistych preferencji użytkownika.

 

"Jazz S 50 HEM 2" jest konstrukcją, która w standardzie umożliwia opiekunowi użytkownika wózka samodzielną (samodzielną jakkolwiek w zgodzie z instrukcją obsługi wózka) zmianę niewielu parametrów konstrukcyjnych przy użyciu prostych narzędzi dołączonych do wózka, zmian można dokonywać by dostosować wózek dla wygody użytkownika lub/i wskazań rehabilitacyjnych w zakresie parametrów pozycji siedzącej użytkownika wózka.

 

Oto parametry konfigurowalne bez dodoatkowych dopłat w wózku "Jazz S 50 HEM 2":

  • długość podnóżka,
  • siła nacisku hamulca postojowego na oponę koła tylnego,

 

wózek po udarze
wózek inwalidzki po udarze
wózek ręczny
wózek napędzany jedną ręką
Wstecz