Wózki toaletowo-prysznicowe

Duński wózek toaletowo-prysznicowy "CLEAN"

Kod produktu: ETAC CLEAN
Producent: ETAC
Towar dostępny w: 2 dni
1 985,00
 PLN brutto
+ 0.00
 PLN brutto

WYRÓB MEDYCZNY


Jeżeli w miejscu użytkowania wózka są przeszkody architektoniczne typu progi, krawężniki itp. to lepszym rozwiązniem będzie taki sam wózek tylko posiadający większe tylne koła - znajdziesz go tutaj.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów przed zakupem wózka - filmy dostępne są na dole strony.

Dostawa:
Hamulce:
OPCJA:
pas bezpieczeństwa:
wysokość siedziska:
miękka nakładka na siedzisko:
szt.
Kup

Wózek toaletowo-prysznicowy "Clean"

 

Wózkiem można wjeżdżać z podopiecznym pod prysznic, konstrukcja wózka jest odporna na zachlapania zatem nie ma problemu by używać go nie tylko w wilgoci ale nawet pod prysznicem.

 

Możemy tym wózkiem najechać nad prawie każdy sedes konieczny wybór jednej z 2ch oferowanych wysokości siedziska wózka.

 

Dzięki zastosowaniu wiaderka (wyposażenie opcjonalne) wózek ten może służyć jako mobilny sedes.

 

Wygoda dla podopiecznego - uchylne podłokietniki, chowany podnóżek, przyjazna tapicerka.

 

Wygoda dla opiekuna - 2 higieniczne funkcje wózka + funkcja transportowa dają znaczną pomoc w opiece.

 
Parametry:
    Wysokość siedziska:  49 cm - wysokość najazdu nad sedes: 43,5 cm

lub
    Wysokość siedziska:  55 cm - wysokość najazdu nad sedes: 49,5 cm  

 

Szerokość całkowita: 52 cm
Szerokość między podłokietnikami: 43,5 cm
Długość całkowita (ze schowanym podnóżkiem) 56,5 cm

Nośność 130 kg

 

 

 

REKLAMA WUROBÓW MEDYCZNYCH 

na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych Dz. U. 2022 poz. 974 

.

 

przewidziane zastosowanie wyrobu

Wózki inwalidzkie toaletowo-prysznicowe są przeznaczone dla osób z ograniczeniami ruchowymi, które mają problemy z chodzeniem, staniem lub siedzeniem bez stabilnego podparcia. Stosowane są przez osoby, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą wykonywać codziennych czynności higienicznych w zwykłych kabinach prysznicowych, wannach i które nie są w stanie korzystać ze zwykłych toalet, nawet po ich modyfikacji. Wózki inwalidzkie łazienkowe są przeznaczone do przemieszczania pacjenta do i z łazienki w pozycji siedzącej samodzielnie lub z pomocą osoby towarzyszącej oraz do umożliwienia wykonywania czynności higienicznych, takich jak mycie ciała lub defekacja. 

przeciwwskazania do używania wyrobu

Wózek toaletowo-prysznicowy nie powinien być używany przez osoby, które nie potrafią utrzymać stabilnej pozycji siedzącej. Przeciwwskazania nie mogą być powiązane z jednym konkretnym obrazem klinicznym i zależą od indywidualnej oceny stanu zdrowia potencjalnego użytkownika. Wybór pomocy ortopedycznej odpowiedniej dla danego obrazu klinicznego musi być zawsze dokonany z pomocą lekarza specjalisty lub fizjoterapeuty. 

Informacje o prawdopodobnym ryzyku związanym z używaniem wyrobu 

Istnieje ryzyko urazu wynikającego z upadku, ryzyko przycięcia części ciała w czasie korzystania z produktu oraz ryzyko kolizji np. ze ścianą, związanej z  przemieszczaniem wózka.

 

 

ORTOWIT Piotr Witczak

Ul. Zarzewska 2

93-184 Łódź

NIP 7311800953

 

Sklep internetowy – www.pomocpoudarze.pl 

Zapraszamy na film -

wózek toaletowo-prysznicowy


Zapraszamy na film - "Clean" = skandynawski projekt i wykonanie

Wstecz

W medycznym sklepie internetowym oferujemy sprzęt, który może pomóc w opiece nad osobami z trudnościami w poruszaniu się. Prezentowane w tej kategorii wózki toaletowo-prysznicowe zostały dostosowane do potrzeb zarówno higienicznych, jak i defekacyjnych czy transportowych. Ich budowa pozwala na korzystanie z nich z jako mobilnego sedesu (dzięki umieszczeniu pod nim pojemnika) oraz środka do transportowania osób o ograniczonej mobilności w celach pielęgnacyjnych - bez konieczności higieny w łóżku.

 

Konstrukcja oferowanych wózków toaletowo-prysznicowych odporna jest na zachlapania, więc mogą one przebywać w wilgotnych pomieszczeniach lub bezpośrednio pod prysznicem, co ułatwi opiekunowi dozór nad podopiecznym. Urządzenia sprawdzą się też dla osób o znacznej tuszy, gdyż sprzęt jest w stanie znieść duże obciążenia. Ponadto uchylne podłokietniki, regulowane podnóżki oraz wygodna tapicerka ułatwią codzienną pielęgnację oraz transport podopiecznego w komfortowy dla niego sposób i to bez znacznego użycia siły przez opiekuna.