Ze stopów lekkich do 12kg - S.15.01.00 (dawniej p.129)

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:

Istotne jest, by móc jak najbardziej wesprzeć osoby, które w wyniku niepełnosprawności lub udaru mają znacznie ograniczoną mobilność. Dlatego w naszym sklepie medycznym znajdziecie Państwo specjalny wózek inwalidzki, którego konstrukcja w całości składa się ze stopów lekkich do 12 kg. Niewielka waga pojazdu ma na celu zapewnić jak największą możliwą wygodę, mobilność i dopasowanie do stanu użytkownika bez narażania go na zbędny wysiłek. Tego rodzaju urządzenie może pomóc w codziennych aktywnościach i wesprzeć w osiąganiu samodzielności.

Konstrukcja wózka V500 Active

Do budowy wózka do 12 kg — V500 Active — użyto stopów lekkich z aluminium, które zapewniają optymalną wytrzymałość przy jednoczesnym ograniczeniu wagi. Dzięki temu użytkownik może manewrować urządzeniem, które w razie potrzeby może być też przeniesione przez opiekuna. Kompaktowa konstrukcja pojazdu może ułatwić poruszanie się po ciasnych pomieszczeniach i wąskich korytarzach, jak również umożliwić przechowywanie sprzętu w szpitalu czy hospicjum. W razie potrzeby, z pojazdu można zdemontować tylne koła, by zmniejszyć jego wagę z podstawowych, niecałych 12 kg do 9 kg, co ułatwi załadunek sprzętu do np. samochodu.

Przeznaczenie pojazdu

Wózek V500 Active ze stopów lekkich do 12 kg przeznaczony jest dla osób dorosłych. Zaprojektowano go z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników, którzy mogą dodatkowo rozszerzyć funkcjonalność urządzenia poprzez możliwość konfiguracji i personalizacji sprzętu do własnych potrzeb i preferencji. Tego rodzaju środek transportu może poprawić jakość życia pacjentów z ograniczoną sprawnością ruchową, umożliwiając im możliwie jak największe uczestnictwo w codziennych aktywnościach.

Doradztwo w wyborze i zakupie

Więcej informacji na temat konkretnych wózków ze stopów lekkich znajduje się w ich szczegółowych opisach — wystarczy kliknąć interesujący Państwa produkt. Przypominamy jednak, by przed kupnem jakiegokolwiek pojazdu ułatwiającego poruszanie się, trzeba zapoznać się z ich przeznaczeniem. Niepoprawne użytkowanie może wiązać z ryzykiem upadku czy uszkodzeniem ciała. W razie wątpliwości lub chęci zadania dodatkowych pytań zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.