Ze stopów lekkich do 16kg - p.129

Sortuj po:
Wybierz producenta:
Czas realizacji:

Istnieją przypadki, kiedy pacjent z niepełnosprawnością ruchową zachowuje pewną ilość siły i zdolność do samodzielnego poruszania się. Dlatego by możliwie jak najbardziej wspomóc takie osoby, bardzo często proponowane są wózki ze stopów lekkich do 16 kg. To modele o małej wadze, które nie muszą być napędzane zarówno przez osoby trzecie, jak i za pomocą elektrycznego napędu, gdyż użytkownik porusza, kieruje i manewruje urządzeniem z wykorzystaniem siły własnych mięśni, co może odciążyć opiekunów w częstej opiece nad pacjentem.

Budowa, konstrukcja i dodatkowe wyposażenie wózków

Pomimo swojej niewielkiej wagi, wózki ze stopów lekkich D200 Bi5 i V200GO są optymalnie wytrzymałe, stabilne i odporne na uszkodzenia, powstałe np. w wyniku kolizji. Zastosowano w nich aluminium, które należy do jednych z wielu materiałów, wykorzystywanych w produkcji różnego rodzaju sprzętów medycznych. Waga do 16 kg może ułatwić samodzielne korzystanie z urządzenia, a także przenoszenie wtedy, gdy istnieje konieczność transportowania wózka w konkretne miejsce.

 

Konstrukcja pojazdów V200GO oraz D200 Bi5 pozwala na zmianę parametrów związanych z m.in. kątem płyty podnóżka, środkiem ciężkości, wysokością, nachyleniem i głębokością siedziska, pozycją uchwytów do pchania i podłokietników. Zastosowanie lekkich stopów do 16 kg, a także konstrukcji umożliwiającej całkowite złożenie wózków powoduje, że można je umieścić w samochodzie lub innym pojeździe, zwłaszcza przy dość mocno ograniczonej przestrzeni. Oba modele ze stopów lekkich i wadze do 16 kg posiadają szereg opcji dodatkowych, które mogą ułatwić ich konfigurację pod indywidualne potrzeby.

Użytkowanie wózków zgodnie z ich przeznaczeniem

Przed skorzystaniem z jakichkolwiek pojazdów ułatwiających poruszanie się, należy pamiętać o szczegółowym zapoznaniu się z ich przeznaczeniem. Nieprawidłowe użytkowanie może wiązać z ryzykiem upadku czy uszkodzenia ciała, a także kolizją. Szczegółowe informacje dostępne są w opisie poszczególnych produktów. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości jesteśmy także do Państwa dyspozycji.